Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Pristatyta eilėraščių knyga „Žemėje, sakei“

altBesibaigiant žiemai Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje įvyko poetinio žodžio šventė – visuomenei buvo pristatyta Reginos Katinaitės-Lumpickienės eilėraščių knyga „Žemėje, sakei“. Knygos pristatymas priviliojo didelį būrį poetės kūrybos gerbėjų ir poezijos mylėtojų. Renginyje dalyvavo LR Seimo narė Milda Petrauskienė, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, knygos redaktorius ir leidėjas, poetas, savaitraščio „Nemunas“ vyriausiasis redaktorius Viktoras Rudžianskas, Utenos poetai, literatai, Utenos visuomenės atstovai.
Pristatyta eilėraščių knyga „Žemėje, sakei“Renginį vedė Reginos Katinaitės-Lumpickienės mokslo draugė, Utenos kultūros centro režisierė Vida Kairienė. Pirmoji pristatyti knygą „Žemėje, sakei“ buvo pakviesta „Utenos dienos“ žurnalistė Birutė Nenėnienė, rašanti straipsnius kultūros temomis. Vėliau sveikinimai pasipylė vienas paskui kitą. Renginio vedėjai pristačius judviejų su knygos autore sumanymą – kad naujosios poezijos knygos eiles skaitytų susirinkusieji – kartu su sveikinimais ir linkėjimais išleisti dar ne vieną knygą skambėjo ir „Žemėje, sakei“ eilėraščiai. Juos skaitė ir Seimo narė Milda Petrauskienė, ir mokytojai, ir meras Alvydas Katinas, ir Utenos literatai. Poezijos skaitymą paįvairino Arūno Paškevičiaus atliekamos populiariosios melodijos. Alvydas Katinas, poetės brolis, įteikė ypatingą dovaną – pluoštelį senų, 1970-ais metais leistų tuometinio „Lenino keliu“ laikraščio numerių, Pristatyta eilėraščių knyga „Žemėje, sakei“kuriuose buvo spausdinti Reginos Katinaitės eilėraščiai. Utenos rajono savivaldybės administracijos vardu poetę pasveikino mero patarėjas Gintautas Petravičius.
Viktoras Rudžianskas, išsamiai pristatydamas „Žemėje, sakei“, kurios tema – amžina kaip pasaulis – meilė, vyro ir moters santykiai, pabrėžė, kad „naujojoje knygoje autorė lieka ištikima sau – asketiška forma, taupi detalė. Ir didelio pasaulio paieškos kamerinėje erdvėje“.
Baigiantis literatūros vakarui savo kūrybos gerbėjams Regina Katinaitė-Lumpickienė išdalijo ne vieną autografą. Naująją eilėraščių knygą „Žemėje, sakei“ buvo galima įsigyti čia pat, bibliotekos konferencijų salėje.Pristatyta eilėraščių knyga „Žemėje, sakei“

 

 

 

 

www.utena.lt informacija

(Visited 123 times, 1 visits today)
123456