6.7 C
Utena
2024 / 04 / 24

Praktika studentams ne prievolė, o puiki galimybė

Ar jau skaitėte?

lina-slavickaiteĮmonėse, įstaigose ir organizacijose vyksta ne tik darbo pokalbiai. Neretai gretimame kabinete žmogiškųjų išteklių specialistas ar net pats bendrovės vadovas kalbasi su jaunu praktikantu, kuris tris mėnesius, o gal ir ilgesnį laiką siekia tapti vienu iš komandos narių. Kauno technologijos universitetas (KTU) spalio 27 d. trijų fakultetų studentus kviečia dalyvauti neoficialioje praktikos atrankoje – „Praktikos diena 2016“ renginiuose.

- Reklama -

Šiemet supažindinti su akademinės praktikos teikiamomis galimybėmis ir suvesti su potencialiais darbdaviais bus studentai iš KTU Matematikos ir gamtos mokslų, Ekonomikos ir verslo bei Informatikos fakultetų.

Į pagalbą – praktikos gidas

„Paprastai studentai praktikos vietų pradeda ieškoti paskutiniojo studijų kurso rudens semestro metu, kai išgryninamos baigiamųjų projektų tematikos ir aplanko suvokimas apie tinkamiausias vietas praktikai atlikti pagal pasirinktos profesijos kelią“, – pažymėjo KTU Karjeros ir ugdymo centro vadovė Lina Slavickaitė.

Studentų praktikos paieškas kasmet palengvina KTU organizuojama kontaktų mugė „Karjeros dienos“, kur studentai su dominančių įmonių atstovais gali pabendrauti akis į akį. Tai – lengviausias ir paprasčiausias kelias sudalyvauti neoficialioje darbo atrankoje.

Įmonių atstovai, kurie dalyvauja KTU „Karjeros dienos“, „Praktikos dienos“ renginiuose, dažniausiai atvyksta iš Žmogiškųjų išteklių skyrių ar departamentų, tačiau pasitaiko atvejų, kuomet susitikti ir pabendrauti su studentais atvyksta ir įmonių vadovai.

- Reklama -

„Renginys KTU „Karjeros dienos 2017“ vyks nebe pavasarį, kaip kasmet, o rudenį. Toks sprendimas buvo priimtas todėl, kad praktikų paieška studentams būtų dar paprastesnė ir tikslingesnė – jaunuoliai turės galimybę susirasti praktikos vietą jau rudenį“, – sakė L. Slavickaitė.

Dar šiais metais studentus pasieks ir „Studento praktikos katalogas“, leidžiamas KTU Karjeros ir ugdymo centro. Leidinyje atsispindės visų įmonių, bendradarbiaujančių su KTU, praktikantų poreikis. Bus įvardintos konkrečios pozicijos, kurioms ieškoma praktikantų iš Universiteto ir jų skaičius. Leidinyje taip pat bus pateikta informacija apie galimybę tam tikrose pozicijose praktikuotis užsienio studentams.

Tarptautiškumas garantuoja pranašumą

Tarp baigiamojo kurso KTU studentų sparčiai populiarėja tarptautinės praktikos, į kurias galima vykti gaunant mainų programos „Erasmus+“ mobilumo stipendiją. Studentai dėl tarptautinių praktikų paieškos aktyviai konsultuojasi su KTU Akademinio mobilumo ir tinklų skyriaus koordinatoriais (daugiau informacijos: ktu.edu/erasmus). Ši stipendija gali būti skiriama ir vasaros metu bei po studijų baigimo.

- Reklama -

Tarptautinės praktikos vietų studentai gali ieškoti ir patys, konsultuodamiesi su fakultetų tarptautinių ryšių koordinatoriais, dėstytojais arba KTU Karjeros ir ugdymo centro specialistais, kurie padeda atpažinti praktikantų ieškančių įmonių, įstaigų ir organizacijų su studentų, ieškančių praktikos vietų, poreikius.

„Studentai išvykti į tarptautinę praktiką gali su „Erasmus+“ mainų programos stipendija, kuri padengia studento kelionės ir pragyvenimo kaštus“, – pažymėjo L. Slavickaitė. – Studentas, atlikęs praktiką tarptautinėje įmonėje užsienio šalyje neabejotinai įgyja pranašumą darbdavio akyse jau vien dėl to, kad priėmė didesnį iššūkį, nepasirinko lengvesnio kelio, nes stažavosi užsienio kalba, kitoje kultūrinėje aplinkoje ir tokiu būdu įgijo daug naujų patirčių ir kompetencijų. Tarptautinė patirtis sukuria didelę pridėtinę vertę ir parodo darbdaviui didesnes studento ambicijas.“

Universitetas – potencialus darbdavys

KTU Karjeros ir ugdymo centro vadovės nuomone, puiki alternatyva ieškantiems kitokios, nestandartinės praktikos ir labiau linkusiems į mokslą, yra praktika aukštojoje mokykloje. „Reiktų pažymėti, kad dauguma studentų vis dar nepozicionuoja Universiteto kaip potencialaus darbdavio, tačiau kasmet aukštoji mokykla, kaip patraukli darbui ir karjerai organizacija, populiarėja“, – sakė ji.

Naujausiais duomenimis, KTU studentus praktikai aktyviai priima „KG Group“, Kitron“, „Žilinskis ir KO“, „Mantinga“, „Swedbank“, „YIT Kausta“, „Littelfuse“ ir daugelis kitų gerai žinomų įmonių.

„Darbdavių atstovai iš jaunųjų specialistų tikisi aktyvumo ir sąmoningumo, kad atlikdami praktiką studentai taikytųsi ne į privalomą pažymį, o siektų sužinoti, įmonėje išmokti kuo daugiau. Darbdaviai nori, kad studentai jaustųsi drąsiai ir matytų save kaip ateities darbuotoją“, – kalbėjo. L. Slavickaitė.

Jos teigimu, darbdaviai taip pat atkreipia dėmesį į studentų akademinius rezultatus, nes tai parodo jų gebėjimą mokytis, aktyvumą studijų metais, motyvaciją, pilietiškumą ir socialinį atsakingumą. Atsižvelgiama ir į jaunuolių papildomas veiklas, bendruomeniškumą, savanorystės patirtį.

„Visgi, didesnę naudą praktikos metu gauna būtent studentas, nes įmonės atstovai su praktikantais turi dirbti žymiai kruopščiau, skirti jiems daugiau dėmesio ir laiko, negu esamiems darbuotojams“, – įsitikinusi pašnekovė.

Tiesiausias kelias karjeros link

KTU Karjeros ir ugdymo centro specialistai, bendraudami su įmonėmis, įstaigomis ir organizacijomis, siūlančiomis vietas Universiteto praktikantams, visuomet pasidomi, ar yra pasirengta praktikantų priėmimui: „Stengiamės ugdyti ne tik studentų, bet ir įmonių sąmoningumą, todėl ne kiekviena įmonė ar organizacija, norinti priimti praktikantų, gauna tokią teisę. Svarbiausias kriterijus renkantis įmonę, įstaigą, organizaciją praktikos vietai atlikti yra studento studijų programos ir įmonės pobūdžio atitikimas.“

L. Slavickaitė neabejoja, kad daugeliu atvejų, ypatingai Informacijų technologijų (IT) įmonės, į praktikantus žiūri kaip į būsimus darbuotojus: „Tačiau, kad ir kokia tai būtų kryptis ar specialybė, viskas yra studento rankose.“

KTU Karjeros ir ugdymo centro vadovės teigimu, puikūs praktikantai lieka įmonės atmintyje ir pasibaigus praktikai. Tokie jaunuoliai dažnai gauna darbo pasiūlymą, kai įmonėje atsiranda laisva darbo vieta, įmonė plečia savo veiklą ir kitais atvejais.

„Pavyzdžiui, per pastaruosius dvejus metus 40 proc. praktiką atlikusių studentų buvo įdarbinti „Littelfuse“ Mokslinių tyrimų ir plėtros skyriuje, kuriame yra kuriami ir vystomi elektronikos produktai bei naujausios technologijos automobilių pramonei“, – teigė pašnekovė.

Svarbiausia – atsakyti, ko pats nori

L. Slavickaitė studentams, prieš pradedant atlikti praktiką, pataria sau atsakyti į keletą klausimų: ką moku dabar ir ką naujo noriu mokėti pasibaigus praktikai? Kokios veiklos srityje, baigus mokslus, noriu dirbti? Ar man priimtinesnė didelė ar maža įmonė ar organizacija (turint omenyje jos vidinę kultūrą)?

„Ieškant labai konkrečios praktikos vietos, patariame studentams surasti ir užmegzti kontaktą su kitais žmonėmis, toje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje jau atlikusiais praktiką, dirbusiais ten ar tebedirbančiais. Dėl pasirinktos praktikos vietos visada galima konsultuotis KTU Karjeros ir ugdymo centre“, – primena ji.

Pasak L. Slavickaitės, studentams reikia suprasti, kad pasibaigus trims praktikos mėnesiams yra du keliai: arba tą laiką prasimuliuoti ir susidaryti prastą įspūdį apie save, kaip būsimą darbuotoją, arba iš praktikos pasiimti viską, kas įmanoma ir tapti labiau konkurencingu darbo rinkoje, į kurią teks greitai įžengti.

Akvilė Sebežiova
Viešųjų ryšių projektų vadovė
Kauno technologijos universitetas

- Reklama -

Skrandžio skausmas: kodėl atsiranda ir kaip jo išvengti

Skrandis yra vienas iš svarbiausių virškinimo organų, atliekantis pagrindinį vaidmenį maisto perdirbime ir maistinių medžiagų įsisavinime. Skrandžio skausmas pažįstamas daugeliui – bent kartą gyvenime su juo yra susidūręs kone kiekvienas mūsų. Nors dažniausiai skrandžio...

Kada verta iškeisti didesnį būstą į mažesnį

Daug metų Lietuvoje didesnis būstas laikytas pranašesniu už mažesnes gyvenamąsias erdves. Tačiau keičiantis ekonominei padėčiai ir visuomenės vertybėms, šis suvokimas sparčiai keičiasi. Kas lemia mažesnių būstų populiarėjimą bei kokius aspektus reikėtų apsvarstyti prieš priimant...

Lietuvos ežerai praturtinti dirbtiniu būdu išveistais plačiažnypliais vėžiais

Žuvininkystės tarnybos vykdomi plačiažnyplių vėžių (Astacus astacus L) išteklių atkūrimo Lietuvos vandens telkiniuose darbai antri metai iš eilės yra sėkmingi. Praėjusiais metais pavyko dirbtiniu būdu išveisti ir į Veprio ežerą (Zarasų raj.) išleisti 2...

Reguliarūs pusryčiai ir subalansuota mityba – raktas į gerą moksleivių sveikatą

Vasaros laikotarpiu laisvesnius vaikų valgymo įpročius vėl grąžinti į rudenį grįžtančią rutiną tėvams yra tikras išbandymas. Specialistai atkreipia dėmesį, kad nuolat augimo procese esančių vaikų mityba turėtų būti nuosaiki, įvairialypė ir subalansuota bei ypač...

Duotas startas atsinaujinusiai Moterų Lietuvos krepšinio lygai

Penktadienį, rugsėjo 15 dieną, Panevėžyje surengtas Moterų Lietuvos krepšinio lygos (MLKL) atidarymas. Artėjantį 2023-2024 m. sezoną lyga pasitinka atsinaujinusi – iškilmingo renginio metu pristatytas naujasis generalinis lygos rėmėjas „SMART WAY“, o lyga nuo šiol...

Mirė pro ligoninės langą iššokęs pacientas

Mirė pro Biržų ligoninės langą iššokęs pacientas, praneša policija. Teisėsaugos duomenimis, šeštadienį, apie 22 val. iš VŠĮ Biržų ligoninės antro aukšto, per langą, iššoko pacientas (gim. 1981 m.), kuris nuo 2023 metų gegužės 15 d....

Darbo ateities tyrėja: į dirbtinį intelektą reiktų žiūrėti, kaip į vasaros praktikantą, kuris visą...

Dirbtiniam intelektui sparčiai skinantis kelią į visas darbo sritis, neretam kyla nerimas dėl ateities. Aalto universiteto darbo ateities tyrimų programos vadovė ir dėstytoja Herta Vourenma sako, kad pokyčius išgyvename visi, svarbiausia – prie jų...

Istorija iš gyvenimo: prostatos vėžys neaplenkia ir stipriausių

59-erių kaunietis Algirdas Jakimavičius atviras – jei galėtų laiką atsukti atgal, į savo sveikatą žiūrėtų kitaip. Prieš kelerius metus prostatos vėžiu susirgęs, jos operaciją patyręs vyras šiandien pasakoja, kaip ir daugelis, į pirmuosius organizmo...

Kaip po nerūpestingo vasaros sezono atgauti gerą fizinę formą?

Pasibaigus vasaros sezonui daugelis iš mūsų susiduria su nerūpestingų atostogų ir dinamiško gyvenimo ritmo pasekmėmis. Tačiau gera žinia ta, kad po vasaros sezono susigrąžinti sportinę formą yra gana nesudėtinga, jei tik nuosekliai laikysitės savo...

Žinoma vizažistė pataria: kaip atlikti nepriekaištingą makiažą su vos keliomis priemonėmis

Be makiažo nė dienos neįsivaizduojantys žmonės dažniausiai savo kosmetinėse turi begales produktų. Visgi, nors neretai kyla pagunda pirkti naujus produktus, savo grožio rutiną paįvairinti galima ir su jau turimais produktais. Žymi vizažistė Alina Silivanova-Alinka...

Maistas ir medžiotojai veja laukinius gyvūnus į kelius – artėja žvėrių aktyvumo pikas

Ruduo – kone klastingiausias laikotarpis vairuotojams. Po vasaros į gatves sugrįžta didesni eismo srautai, ilgėja tamsusis paros metas, padažnėja krituliai. Papildomų iššūkių keliuose kelia ir tradiciškai rugsėjo pabaigoje bei spalį suaktyvėjęs gyvūnų judėjimas. Dėl...

Terasos įsirengimas savo kieme

Turint nuosavą kiemą, šiltuoju sezonu jame norisi būti kaip įmanoma ilgiau ir dažniau. Įsirengus terasą, tai galima daryti dar jaukiau ir patogiau. Toks statinys pagyvina bendrą aplinką ir tuo pačiu nestokoja funkcionalumo, tad jeigu...

Skaitmeninis CO2 pėdsakas: aplinkai kenkiame net naršydami instagrame

Tvarų gyvenimo būdą dažniausiai siejame su atliekų rūšiavimu, apsipirkimu iš antrų rankų ar gamtos išsaugojimu, tačiau vargu, ar susimąstome, kokį poveikį aplinkai daro paprasčiausias naršymas internete. Norint puoselėti tvaresnį gyvenimo būdą, reikėtų atkreipti dėmesį...

Konspektavimas kamera ir virtuvės šedevrai: 5 programėlės, kurios pravers studentui

„Jei mokslas – šviesa, kodėl studentui nuo knygų akyse tamsu?“, – retoriškai klausia studentiška išmintis. Įsibėgėjus mokslo metams daugelis studentų jau spėjo pamatyti ir tamsiąją šio gyvenimo etapo pusę – konspektavimą iki rankos išsekimo,...