Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Nuo šiol penktadienis turi skonį

Pirmadienį, birželio 20 dieną, baigėsi kiek ilgiau negu mėnesį trukę “Utenos” alaus daryklos naujojo kūrinio – “Utenos” kvietinio filtruoto alaus – pavadinimo rinkimai. Į juos pirmą kartą Lietuvoje vartotojus įtraukę aludariai iš viso sulaukė daugiau kaip 17 000 pasiūlymų, kaip pavadinti naująjį alų, ir per 50 000 balsų už labiausiai patikusius. Nuo šiol skonis, kuriam “Utenos” alaus meistrai pritrūko žodžių, jau turi pavadinimą, o paskutinė savaitės darbo diena – savo skonį: naujasis “Utenos” alus su pasvaliečio Lino Rapolavičiaus pasiūlytu ir daugiausia balsų surinkusiu pavadinimu “Friday” (liet. penktadienis) prekyboje pasirodys jau liepos mėnesį.

Devyniolikmetis L. Rapolavičius sako, kad sužinojęs apie rinkimus pirmiausia norėjo siūlyti pavadinimą “Penktadienis”, tačiau šis vaikino pasirinktas žodis naujajam “Utenos” alui pavadinti buvo per ilgas. Linas pakeitė jį anglišku atitikmeniu – “Friday”. “Man atrodo, kad būtent penktadieniais visi galvoja, kaip gerai praleisti savaitgalį, ir perka alų. Todėl ir pavadinimas toks”, – aiškina rinkimų nugalėtojas.

Užregistravęs siūlomą pavadinimą vaikinas negalvojo apie tai, ar gali laimėti ar ne. Savo pasiūlymo jis niekaip nepopuliarino ir neragino už jį balsuoti – tik kartą buvo paskelbęs informaciją apie naujojo “Utenos” alaus pavadinimo rinkimus ant savo profilio sienos socialiniame tinkle “Facebook”. L. Rapolavičius sako, kad balsavimo eigos nuolatos nestebėjo ir nežinojo, kiek taškų yra surinkęs jo pasiūlytas “Friday”, tad sužinojęs, jog pirmauja, tiesiog negalėjo tuo patikėti: vaikiną nepaprastai nudžiugino, kad kiti “Utenos” mėgėjai palaikė ir net patys populiarino jo pavadinimą.

Jau liepos mėnesį gurkšnodamas naująjį “Utenos” kvietinį filtruotą alų, “Friday” sumanytojas galės džiaugtis ant jo etiketės esančiu pavadinimu. Taip pat jam atitenka ir pagrindinis prizas – savaitgalis sodyboje su 10 draugų ir “Utenos” alaus suburta “U pajėgų” komanda. “Laimėti – labai geras jausmas. Pirmiausia šią žinią pranešiau draugams, su kuriais planuoju vykti į sodybą, taip pat mamai ir sesei. Abi jos labai nustebo ir apsidžiaugė”, – sužinojus apie laimėjimą patirtus įspūdžius trumpai nusako jaunasis pasvalietis.

“Nesitikėjome, kad vartotojai taip aktyviai įsitrauks į naujojo “Utenos” alaus pavadinimo rinkimus. Esame jiems dėkingi už tokią gausybę originalių pasiūlymų ir, žinoma, už tai, kad jau žinome, kaip vadinti savo naująjį kūrinį. Penktadienis nuo šiol turi savo skonį. Tai lengvas ir nerūpestingas artėjančio gero laiko skonis”, – sako UAB “Švyturys-Utenos alus” rinkodaros direktorė Aušra Vasiljevienė.

Iš viso naujajam alui vartotojai pasiūlė daugiau kaip 17 000 galimų pavadinimų. Rinkimams įpusėjus per dieną buvo pateikiama per 1 000 naujojo “Utenos” alaus pavadinimų, paskutinėmis rinkimų dienomis – po 100-200 per dieną. Tiesa, dauguma jų kartojosi ar buvo panašūs į jau registruotus, tad balsavimui buvo atrinkta per 600 pavadinimų. Už juos per visą laiką balsuota daugiau kaip 50 000 kartų. Kai kurie vartotojai buvo itin aktyvūs: buvo tokių, kurie pasiūlė daugiau kaip 20 skirtingų naujojo alaus pavadinimų.

“Buvo taip į rinkimus įsitraukusių pavadinimų autorių, kad siekdami pelnyti balsų jie pasitelkė ne vien tik sąžiningus būdus ir priemones jiems rinkti. Visus kruopščiai patikrinome ir garantuojame, kad L. Rapolavičiaus pasiūlytas pavadinimas “Friday” nugalėtoju tapo sąžiningai”, – teigia A. Vasiljevienė.

Populiariausi, daugiausia kartų siūlyti pavadinimai – įvairios variacijos su žodžiais gold, sun, amber, fresh, egzotic, light, white. Pirmieji pasiūlyti – Sidabrinis, Kvietinis, Egzotic.

Naujasis “Utenos Friday” – tai pagal specialią technologiją filtruotas 4,5% Kristallweizen tipo skaidrus kvietinis alus, atpažįstamas iš lengvo ir malonaus bananų, egzotinių vaisių bei migdolų aromato. Šis alus gaminamas naudojant viršutinės fermentacijos mieles, dėl kurių suformuojama gerokai platesnės paletės alaus skonio puokštė. Vėliau taikant specialią technologiją mielės išfiltruojamos ir alus įgauna sodrią geltoną spalvą bei prabangų kristalinį skaidrumą, praneša BNS.

Utenos.info

(Visited 47 times, 1 visits today)
123456