8.2 C
Utena
2024 / 04 / 16

Jau rytoj prasideda Vilniaus inovacijų forumas Innovation Drift 2019: ko nepraleisti?

Ar jau skaitėte?

Jau rytoj, birželio 13 d., prasideda didžiausias Baltijos šalyse inovacijų forumas „Innovation Drift 2019“. Į dvi dienas vyksiantį ateities inovacijų tendencijų forumą atvyksta daugiau kaip 50 žinomų Lietuvos ir užsienio pranešėjų. Dalyviai taip pat kviečiami dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, pasinaudoti B2B susitikimų galimybe, ir aplankyti 30 lietuviškų inovacijų parodą.

- Reklama -
Dr. Garrett Reisman.

Lietuva, kurį laiką buvusi technologijų naudotoja, šiandien rikiuojasi tarp pirmaujančių inovacijų kūrėjų, o „Innovation Drift“ siekia jungti geriausius protus, kurti ateitį, skatinti inovacijų vystymąsi, suteikti galimybę ne tik diskutuoti apie ateities tendencijas, tačiau kurti jas čia ir dabar kartu su įtakingiausiais inovacijų srities profesionalais iš viso pasaulio.

Forumo pranešimų sesijos suskirstytos į 8 temas, aprėpiančias aktualiausias ateities tendencijas, tokias kaip lūžio technologijos, kosmoso technologijos, ateities visuomenė, ateities medicina, ateities startuoliai, ateities iššūkiai, ateities pramonė, moterys inovatorės.

Birželio13–14 d. „Innovation Drift“ forumo dalyviai pirmą kartą Lietuvoje galės išgirsti vienus reikšmingiausių ateities inovacijų kūrėjų, garsių visame pasaulyje:

 Peter Bardenfleth-Hansen – birželio 13 d. Vilniaus inovacijų forume pranešimą skaitys 10 metų darbo patirtį turintis vienoje iš novatoriškiausių elektra varomų automobilių ir atsinaujinančios energijos gamintojų pasaulyje „Tesla“, laikomas žmogumi legenda šioje kompanijoje ir yra vienas labiausiai vertinamų vadovų, prisidėjusių prie stulbinančių „Tesla“ automobilių pardavimų skaičiaus augimo – nuo 500 automobilių per metus 2010 metais iki daugiau kaip 250 tūkstančių. Unikalią ilgametę patirtį sukaupęs inovatorius pasidalins įžvalgomis ir patirtimi, kokio transporto sektoriaus progreso galime sulaukti netolimoje ateityje ir pateiks įžvalgas, kokios tendencijos bėgant metams vis labiau ryškėja.

Dr. Garrett Reisman – jo pranešimą forumo dalyviai išgris antrąją dieną, birželio 14-ąją. Dr. G. Reismanas yra dviejų misijų į kosmosą dalyvis, 3 kartus išsilaipinęs kosmose. Jis dirbo skrydžių inžinieriumi Tarptautinėje kosmoso stotyje, taip pat rengė NASA astronautus robotikos ir išėjimo į atvirą kosmosą operacijų srityje. 2011-aisiais jis pakviestas prisijungti prie „Space X“ komandos. Joje dirbo kosmoso operacijų direktoriumi ir buvo atsakingas už kompanijos parengimą žmonių skrydžiams į kosmosą. Šiuo metu Dr. G. Reismanas „Space X“ kompanijoje užima vyresniojo patarėjo pareigas. „Innovation Drift“ Dr. G. Reismanas dalinsis ne tik savo, tris kartus kosmose pabuvojusio astronauto patirtimi, tačiau ir pateiks įžvalgas apie tai, kokie pokyčiai, iššūkiai ir perspektyvos laukia žmonijos skrydžių į kosmosą srityje netolimoje ateityje.

- Reklama -

Prof. Henrik Scharfe – danų informacinių mokslų profesorius ir robotikos ekspertas H. Scharfe visame pasaulyje žinomas kaip žmogus, sukūręs savo dvynį robotą – geminoidą, su kuriuo kartu skaito paskaitas, dalyvauja susitikimuose ir neabejotinai patraukia praeivių žvilgsnius. 2012 m. TIME žurnalo įvertintas kaip vienas įtakingiausių pasaulio žmonių, H. Scharfe dalinasi mintimis apie robotikos iššūkius ir ateitį. Ir tai tik dalis įžvalgų, kurias aprėps jo pranešimas.

Michael Peters – pirmą kartą Lietuvoje viešės ir pranešimą skaitys didžiausio Europos naujienų kanalo „Euronews“ vadovas. Jis kalbės apie naujausių technologijų – tokių kaip dirbtinis intelektas – vietą ateities žiniasklaidoje bei tai, kokią įtaką tai turės tiek naujienų srautui, tiek vartotojams.

Dmitry Turchyn.

Dmitry Turchyn – „Microsoft“ dirbtinio intelekto rinkodaros skyriaus vadovas turi didesnę nei 15 metų patirtį technologijų srityje. Jis savo pranešimo metu atskleis kompanijos požiūrį į tai, kaip dirbtinis intelektas gali įgalinti žmones, valstybę bei korporacijas siekti daugiau šiandien bei ateityje.

Katja Elschner – forumas suteikia unikalią galimybę išgirsti pasaulinės gigantės „Siemens“ atstovės pranešimą. Kadangi vis daugiau žmonių renkasi gyventi miestuose, reikia judumą užtikrinančių inovatyvių sprendimų. „Siemens Mobility“ siūlo novatoriškus sprendimus išmaniai traukinių ir mobilumo sistemai.

- Reklama -

Herbert Hong Bo Chen – daugiau nei 200 technologijų parkų visoje Kinijoje bei daugiau kaip 6000 vietinių ir tarptautinių startuolių: tokia sėkme galinčio pasigirti Tsinghua University Science Park (TusPark) Kinijoje vykdomasis parko direktorius.

Boris Behringer – buvęs „Porsche Digital Lab“ direktorius, aktyvus novatorius ir verslininkas. B. Behringer penkerius metus „Porsche“ kūrė duomenų analitika paremtą strategiją. Šiuo metu jis prisidėjo prie naujosios Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos regiono bendradarbiavimo platformos, kuri suburia iššūkius padedančius įveikti praktikus ir ekspertus.

Piotr Biskupski – vienas iš IBM Q ambasadorių, teigia, kad kvantinio kompiuterio sprendžiamos problemos yra visiškai kitokios nei sprendžiamos klasikiniu kompiuteriu. Kvantinis kompiuteris neketina pakeisti klasikinio, nes šis puikiai atlieka jam pritaikytas matematines užduotis, todėl, P. Biskupski nuomone, tikėtina, kad ateityje pamatysime hibridinių variantų, kur šios sistemos galės puikiai viena kitą papildyti. Kokia laukia kvantinių kompiuterių ateitis, bus galima išgristi pranešime.

PBH Headshot.

Prof. dr. Arvydas Laurinavičius – „Innovation Drift“ pranešėjas Valstybinio patologijos centro direktorius, sako, viena svarbiausių jo patologinių tyrimų sričių yra vėžinės patologijos, jų vertinimas ir personalizuoto gydymo pritaikymas. Profesorius savo pranešime išsamiai nagrinės naujausių patologijos tyrimų pritaikymą vėžio gydymui. Patologijoje, kaip ir visoje medicinoje, šiuo metu vyksta dvi labai svarbios revoliucijos – skaitmenizacijos ir dirbtinio intelekto panaudojimo, tvirtina pranešėjas.

Gerard Rog, „Palink“ generalinis direktorius.

Lina Jakučionienė – beveik 20 metų patirtį komunikacijos srityje turinti L. Jakučionienė yra Europos komunikacijos vadovų asociacijos ambasadorė Lietuvoje. Ji dirbo Vokietijos ir Europos Parlamentuose. Yra ilgametė komunikacijos projektų konkursų Europoje vertinimo komisijos narė. L. Jakučionienė kalbės apie komunikacijos ateitį ir skaitmeninių technologijų įtaką jai..

Vilniaus inovacijų forume taip pat laukia diskusija su Estijos, Latvijos ir Lietuvos bei Belgijos atsakingų ministerijų atstovais apie Baltijos šalių vietą ateities inovacijų žemėlapyje, Tomos Grinytės, Google iniciatyvos, kuria siekiama suteikti moterims ir nepakankamai atstovaujamoms grupėms galimybę atvirai kalbėti apie savo pasiekimus darbo vietoje ir už jos ribų, atstovės, kūrybinės dirbtuvės, taip pat galimybė dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse su vienu ryškiausių startuolių pitch‘o guru Christoph Sollich.

Išsami forumo programa yra čia: https://www.innovationdrift.com/

Ketvirtasis Vilniaus inovacijų forumas „Innovation Drift 2019“ forumas vyks Vilniuje, LITEXPO parodų ir kongresų centre, 2019 m. birželio 13–14 d. Forumas skirtas visiems inovatoriams, kūrėjams, ekspertams, inovacijų politikos formuotojams ir vykdytojams, siekiantiems tiek pristatyti inovacijas, tiek pasitelkti praktinį jų pritaikymą.

Renginį organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su LR ekonomikos ir inovacijų ministerija, jis finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Inovacijų forumas yra nemokamas, tačiau dalyvių skaičius ribotas, todėl norintieji dalyvauti kviečiami registruotis innovationdrift.com svetainėje.

 

- Reklama -

Skrandžio skausmas: kodėl atsiranda ir kaip jo išvengti

Skrandis yra vienas iš svarbiausių virškinimo organų, atliekantis pagrindinį vaidmenį maisto perdirbime ir maistinių medžiagų įsisavinime. Skrandžio skausmas pažįstamas daugeliui – bent kartą gyvenime su juo yra susidūręs kone kiekvienas mūsų. Nors dažniausiai skrandžio...

Kada verta iškeisti didesnį būstą į mažesnį

Daug metų Lietuvoje didesnis būstas laikytas pranašesniu už mažesnes gyvenamąsias erdves. Tačiau keičiantis ekonominei padėčiai ir visuomenės vertybėms, šis suvokimas sparčiai keičiasi. Kas lemia mažesnių būstų populiarėjimą bei kokius aspektus reikėtų apsvarstyti prieš priimant...

Lietuvos ežerai praturtinti dirbtiniu būdu išveistais plačiažnypliais vėžiais

Žuvininkystės tarnybos vykdomi plačiažnyplių vėžių (Astacus astacus L) išteklių atkūrimo Lietuvos vandens telkiniuose darbai antri metai iš eilės yra sėkmingi. Praėjusiais metais pavyko dirbtiniu būdu išveisti ir į Veprio ežerą (Zarasų raj.) išleisti 2...

Reguliarūs pusryčiai ir subalansuota mityba – raktas į gerą moksleivių sveikatą

Vasaros laikotarpiu laisvesnius vaikų valgymo įpročius vėl grąžinti į rudenį grįžtančią rutiną tėvams yra tikras išbandymas. Specialistai atkreipia dėmesį, kad nuolat augimo procese esančių vaikų mityba turėtų būti nuosaiki, įvairialypė ir subalansuota bei ypač...

Duotas startas atsinaujinusiai Moterų Lietuvos krepšinio lygai

Penktadienį, rugsėjo 15 dieną, Panevėžyje surengtas Moterų Lietuvos krepšinio lygos (MLKL) atidarymas. Artėjantį 2023-2024 m. sezoną lyga pasitinka atsinaujinusi – iškilmingo renginio metu pristatytas naujasis generalinis lygos rėmėjas „SMART WAY“, o lyga nuo šiol...

Mirė pro ligoninės langą iššokęs pacientas

Mirė pro Biržų ligoninės langą iššokęs pacientas, praneša policija. Teisėsaugos duomenimis, šeštadienį, apie 22 val. iš VŠĮ Biržų ligoninės antro aukšto, per langą, iššoko pacientas (gim. 1981 m.), kuris nuo 2023 metų gegužės 15 d....

Darbo ateities tyrėja: į dirbtinį intelektą reiktų žiūrėti, kaip į vasaros praktikantą, kuris visą...

Dirbtiniam intelektui sparčiai skinantis kelią į visas darbo sritis, neretam kyla nerimas dėl ateities. Aalto universiteto darbo ateities tyrimų programos vadovė ir dėstytoja Herta Vourenma sako, kad pokyčius išgyvename visi, svarbiausia – prie jų...

Istorija iš gyvenimo: prostatos vėžys neaplenkia ir stipriausių

59-erių kaunietis Algirdas Jakimavičius atviras – jei galėtų laiką atsukti atgal, į savo sveikatą žiūrėtų kitaip. Prieš kelerius metus prostatos vėžiu susirgęs, jos operaciją patyręs vyras šiandien pasakoja, kaip ir daugelis, į pirmuosius organizmo...

Kaip po nerūpestingo vasaros sezono atgauti gerą fizinę formą?

Pasibaigus vasaros sezonui daugelis iš mūsų susiduria su nerūpestingų atostogų ir dinamiško gyvenimo ritmo pasekmėmis. Tačiau gera žinia ta, kad po vasaros sezono susigrąžinti sportinę formą yra gana nesudėtinga, jei tik nuosekliai laikysitės savo...

Žinoma vizažistė pataria: kaip atlikti nepriekaištingą makiažą su vos keliomis priemonėmis

Be makiažo nė dienos neįsivaizduojantys žmonės dažniausiai savo kosmetinėse turi begales produktų. Visgi, nors neretai kyla pagunda pirkti naujus produktus, savo grožio rutiną paįvairinti galima ir su jau turimais produktais. Žymi vizažistė Alina Silivanova-Alinka...

Maistas ir medžiotojai veja laukinius gyvūnus į kelius – artėja žvėrių aktyvumo pikas

Ruduo – kone klastingiausias laikotarpis vairuotojams. Po vasaros į gatves sugrįžta didesni eismo srautai, ilgėja tamsusis paros metas, padažnėja krituliai. Papildomų iššūkių keliuose kelia ir tradiciškai rugsėjo pabaigoje bei spalį suaktyvėjęs gyvūnų judėjimas. Dėl...

Terasos įsirengimas savo kieme

Turint nuosavą kiemą, šiltuoju sezonu jame norisi būti kaip įmanoma ilgiau ir dažniau. Įsirengus terasą, tai galima daryti dar jaukiau ir patogiau. Toks statinys pagyvina bendrą aplinką ir tuo pačiu nestokoja funkcionalumo, tad jeigu...

Skaitmeninis CO2 pėdsakas: aplinkai kenkiame net naršydami instagrame

Tvarų gyvenimo būdą dažniausiai siejame su atliekų rūšiavimu, apsipirkimu iš antrų rankų ar gamtos išsaugojimu, tačiau vargu, ar susimąstome, kokį poveikį aplinkai daro paprasčiausias naršymas internete. Norint puoselėti tvaresnį gyvenimo būdą, reikėtų atkreipti dėmesį...

Konspektavimas kamera ir virtuvės šedevrai: 5 programėlės, kurios pravers studentui

„Jei mokslas – šviesa, kodėl studentui nuo knygų akyse tamsu?“, – retoriškai klausia studentiška išmintis. Įsibėgėjus mokslo metams daugelis studentų jau spėjo pamatyti ir tamsiąją šio gyvenimo etapo pusę – konspektavimą iki rankos išsekimo,...