Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

V. Lukočius: „Net pačios gražiausios šeimos susiduria su problemomis“

Žinomas Lietuvos dirigentas Vytautas Lukočius sako, kad šeima yra viena svarbiausių sąlygų pajusti pilnatvę, tačiau pripažįsta, kad idealių šeimų nebūna ir ragina su problemomis susidūrusias šeimas išdrįsti ieškoti pagalbos. Jis prisijungė prie Lietuvos žvaigždžių komandos, kuri visą šį rugsėjį keliauja per Lietuvą pristatydama renginių ciklą šeimai „Prašyti pagalbos – ne gėda!“.

Šeima – laimės pagrindas

Geru humoro jausmu garsėjantis dirigentas Vytautas Lukočius noriai kalba apie didžiąsias savo gyvenimo meiles – muziką ir šeimą.

„Laimė yra ne tik veikla, kuri teikia žmogui malonumą, bet ir šeima, vaikai, be kurių nejaustume gyvenimo prasmės“, – yra sakęs žinomas dirigentas.

Maestro vedęs jau daugiau kaip dvidešimt metų. Į klausimą, ar šeimos gyvenimas visada buvo rožėmis klotas, dirigentas atsako, jog jį galima laikyti naiviu, bet jis tikrai tikįs amžina meile, tačiau to gali neužtekti norint išlikti šeima.

„Šeima yra pagarba ir pagalba, pasitikėjimas vienas kitu. Bet, kita vertus, niekas negali būti tikras dėl gyvenimo posūkių, todėl kiekvienam poroje reikia stengtis, o kartu nerandant išeities – ieškoti profesionalų pagalbos“, – tikina jis.

Šeimų problemos: nuo alkoholizmo iki tėvystės iššūkių

Vytautas prisipažįsta, kad nesutarimų jo ir filosofės Vytautės šeimoje irgi kyla, dažniausiai dėl buities. Nuo žmonos jis gauna pylos, nes yra neūkiškas ir dažnai nebaigia pradėtų darbų – praranda susidomėjimą. Tačiau tai – tik epizodai kasdienybės rutinoje, palyginus su galimomis rimtomis bėdomis.

„Šiandien mes visi galvojame, kad pagrindinės šeimų problemos – alkoholizmas ir smurtas. Bet juk yra sunkios ligos, artimųjų netektys – su tokiu stresu nelengva susitvarkyti vienam, o kartais net artimų žmonių apsuptyje. O kur dar beprotiški tėvystės iššūkiai! Iš tiesų, šiandien mes auginame fantastišką vaikų kartą, tačiau norint su ja kalbėtis ir susikalbėti taip pat reikia žinių. Taigi, su didesnėmis ar mažesnėmis problemomis susiduria net pačios gražiausios šeimos, kurios visiems atrodo vos ne idealios. Realybėje dažnai būna kitaip, o pripažinti problemas ar prašyti pagalbos paprastai nebūna lengva“, – kalba žinomas dirigentas.

Sunkumai – ne gėda, o galimybė tobulėti

Jis patvirtina, kad visuomenėje vis dar neretai galvojama, kad turėti sunkumų yra gėda.

„Asmeniškai nesutinku su tuo – man sunkumai yra galimybė tobulėti“, – sako Vytautas, savo gyvenime sulaukęs nemažai iššūkių. Anot jo, tie žodžiai, kad kiekvienos šeimos gyvenimas labai stipriai nulemia ir visos valstybės gyvenimą, nėra tik skambūs lozungai.

„Jūs patys pagalvokite – ar žmogus, kuris turi problemų namuose, savo šeimoje, vaikščios į koncertus ir džiaugsis nuostabia muzika? Greičiausiai, kad ne. Todėl aš net labai savanaudiškai noriu visus paraginti – prašykite pagalbos savo problemoms išspręsti, spręskite savo problemas ir vaikščiokite į koncertus“, – šypsosi pašnekovas.

Vytautas džiaugiasi, kad rugsėjį per Lietuvą keliaus edukacinių-pramoginių renginių ciklas šeimoms „Prašyti pagalbos – ne gėda“. Jis apims penkis šalies regionus ir net dešimt miestų. Renginiuose dalyvaus visas būrys Lietuvos žvaigždžių, kurios pasakos apie savo asmenines patirtis, patirtas problemas ir sprendimus. Vyks koncertai, spektakliai, aprangos kolekcijos pristatymai. Apie naują galimybę – kompleksines paslaugas kiekvienai šeimai – konsultuos specialistai.

Kiekviena šeima gali kreiptis pagalbos

Jau šį šeštadienį, nuo 12 val. edukacinė-pramoginė šventė „Prašyti pagalbos – ne gėda“ sukvies uteniškius į Utenio aikštę smagiai praleisti laiką ir daugiau sužinoti apie nemokamas kompleksines paslaugas kiekvienai šeimai Utenoje – psichosocialinę pagalbą, pozityvios tėvystės mokymus, vaikų priežiūros paslaugas, pavėžėjimą ir kitas paslaugas.

Kartu su dirigentu Vytautu Lukočiumi renginyje dalyvaus žinomas Lietuvos aktorius Giedrius Arbačiauskas, taip pat vyks teatralizuotas vaidinimas vaikams „Mušeikos istorija“, bus pristatyta neįprasta aprangos kolekcija, koncertuos grupės „Simply“. Renginį ves Richardas Jonaitis. Kiekvienas šventės dalyvis gaus dovanų – specialų šventės puodelį ir apyrankę.

Po Utenos šventė keliaus į Šilutę, Marijampolę, Radviliškį, Biržus, Telšius, Ukmergę ir Jurbarką.

Daugiau informacijos, kada ir kur vyks edukaciniai-pramoginiai renginiai šeimai rasite https://www.facebook.com/prasytipagalbosnegeda/

Renginį inicijuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, jis įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

(Visited 31 times, 1 visits today)