Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Užuolaidos ir interjeras

uzuolaidosIlgą laiką vienintelė užuolaidų paskirtis buvo apsaugoti patalpą ar joje esančius žmones nuo nepageidaujamos šviesos kitapus lango. Šiandien jų funkcija iš esmės pasikeitė – dabar tiek dieninės, tiek naktinės užuolaidos yra neatsiejama būsto interjero dalis. Tinkamai parinktos užuolaidos ne tik pagyvina kambarį, bet ir suteikia namams jaukumo bei išskirtinumo.

    Paprastai dieninės užuolaidos siuvamos iš itin lengvų, šviesių arba skaidrių audinių. Nors jos gali būti itin trumpos, labiausiai vertinamos ilgos, grindis siekiančios dieninės užuolaidos. Naktinės užuolaidos siuvamos iš daug tamsesnių ir tankesnių medžiagų. Šios užuolaidos puikiai apsaugo nuo nepageidaujamos šviesos. Tiesa, nemaža dalis žmonių teigia, kad net ir labai blanki šviesa kambaryje trukdo geram jų poilsiui, tad siekiant išvengti panašių problemų, užuolaidų gamintojai siūlo papildomus pamušalus, visiškai nepraleidžiančius šviesos. Nors naktinės užuolaidos atlieka svarbų vaidmenį, daugelis žmonių jų paprasčiausiai atsisako ir langą įrėmina tik lengvu arba šiek tiek tankesniu audiniu. Tiesa, kita grupė žmonių naktines užuolaidas vertina kaip vieną svarbiausių interjero akcentų. Šios užuolaidos paprastai yra netraukiamos ir atlieka tik estetinę funkciją.

    Siekiant išsirinkti tinkamas užuolaidas, reikia nepamiršti ir tam tikrų taisyklių, pvz., reikėtų prisiminti, kad kuo užuolaidos paprastesnės, tuo erdviau atrodo kambarys. Iš tiesų erdviems kambariams labiausiai tinka sunkios ir išskirtiniu dizainu pasižyminčios užuolaidos. Jei kambarys yra siauras, reikėtų rinktis horizontaliai juostuotas užuolaidas, kurios vizualiai praplės erdvę. Užuolaidos su vertikaliomis juostomis tinka didesniam kambariui žemomis lubomis. Kai kambario lubos žemos, patariama užuolaidas kabinti ant karnizo, kuris būtų pritvirtintas prie pat lubų – taip kambario sienos atrodys aukštesnės. Jei kambarys tamsus, patartina rinktis šviesias užuolaidas. Be to, jei tikėtume prietarais, turėtume nepamiršti, kad tikima, jog šviesios spalvos (ypač auksinė ir jos atspalviai) gali pritraukti turtus ir laimę. Nepamirškite, kad jei užuolaidos pagamintos iš šilko ir aksomo, joms reikėtų pamušalo, kuris ne tik apsaugotų nuo išblukimo, bet ir padėtų išlaikyti formą, paslėptų aiškiai matomas siūles.

    Lietuviai labiausiai mėgsta natūralių žemės spalvų audinius, tačiau dažniausiai užuolaidos pasirenkamos atsižvelgiant į bendrą būsto interjerą. Jei jums svarbios dizaino mados, turėtumėte prisiminti, kad užuolaidos yra itin svarbi interjero detalė, kuri neretai ne tik papildo viso būsto estetiką, bet ir tampa pagrindine stilistine linija, lemiančia bendrą patalpos vaizdą. Dėl šios priežasties užuolaidų mados tendencijos nuolatos keičiasi. Šiandien riba tarp modernumo ir klasikos yra beveik išnykusi, o tai reiškia, kad turime itin daug galimybių laisvai kurti ir įgyvendinti originaliausius savo sumanymus. Be to, šiandien drąsiai žaidžiama proporcijomis ir dydžiais, todėl kartais derinami itin dideli ir akį rėžiantys užuolaidų raštai minimalistiniu stiliumi pasižyminčiame kambaryje. Apskritai šiuo metu labai populiarūs dideli, kampuoti geometriniai ornamentai. Mados žinovai tvirtina, kad šiandien itin dažnai (tiek kalbant apie užuolaidas, tiek apie bendrą būsto interjerą) kambario baldai dengiami specialia metalinio atspalvio danga. Be to, labai populiaru užuolaidas bei baldus puošti ir sendinto paviršiaus danga – toks audinys atrodo tarsi nutrintas, šiek tiek auksinis. Vis dėlto pačios madingiausios spalvos pastaruoju metu yra ryškios ir pulsuojančios energija. Dažnai naudojami tokių spalvų kontrastai bei jų deriniai.

    Jei nusprendėte įsigyti naujas užuolaidas ir renkatės tinkamiausią audinį, turėtumėte nepamiršti, kad svarbu ne tik užuolaidų spalva, bet ir jų raštas. Rinkdamiesi margą audinį, pagalvokite, ar jo raštas tikrai derės prie kitų baldų ar tapetų. Jūsų būstas atrodys itin patraukliai, jei pabandysite derinti skirtingų faktūrų medžiagas – tai interjerui suteiks gyvumo, žaismingumo ir jaukumo. Nepamirškite, kad užuolaidos turi būti bent kelis kartus platesnės už langą. Be to, kaip puikiai žinote, įsigytas užuolaidas reikės pakabinti, tad bandydami apskaičiuoti, kiek audinio jums reikės, neapsirikite. Jei jau turite užuolaidas ir tenorite jas atnaujinti, galite įsigyti dekoratyvines petnešas. Šios petnešos veriamos ant karnizų ir tvirtinamos prie viršutinės dalies. Naujumo suteiktų ir dekoratyviniai žiedai ar įvairių spalvų virvelės. Išraiškingumo suteiktumėte ir virš užuolaidų pakabindami kontrastingos spalvos juostelę. Puošnumui bei išskirtinumui tinkamos aplikacijos arba karoliukų girliandos.

    Kiekvienas žmogus nori, kad jo namai būtų ne tik jaukūs bei stilingi, bet ir teiktų estetinį pasigėrėjimą. Užuolaidos yra vienas pagrindinių akcentų, suteikiančių jaukumo ir šilumos bet kokiai patalpai. Be to, nepamirškite, kad tinkamai parinktos užuolaidos gali vizualiai pakeisti patalpos erdvę. Jei norite, kad užuolaidos džiugintų jus ilgus metus, privalote jas tinkamai prižiūrėti.

(Visited 118 times, 1 visits today)