Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Svečiuose su nakvyne

Vienas iš Utenos rajono savivaldybės prioritetų – miesto centre pastatyti gerą viešbutį. Tam parinktas sklypas J. Basanavičiaus ir Maironio gatvių sankryžoje. Vieta puiki: upelis, miesto sodas, per jį perėjus – rekonstruotas miesto parkas. Netoli pagrindinės miesto parduotuvės, maitinimo įstaigos, autobusų stotis… Verslininkai viliojami paruošta 7 aukštų viešbučio kompiuterine vizualizacija.


Verslininkams siūloma statyti viešbutį J. Basanavičiaus g. ir Maironio g. sankryžoje

Iš tikrųjų viešbutyje jau galėjo būti priiminėjami svečiai, po Europą keliaujančios turistų grupės… Tačiau sklypą buvo išnuomojęs Marijampolės verslininkas, kuris supirkinėjo sklypus visoje Lietuvoje, bet juose nieko nestatė. Po ilgų kovų dėl minėto sklypo, jis pagaliau perduotas savivaldybės nuosavybei. Kliūčių viešbučio statybai neliko.

Ar ligi šiol išliko poreikis viešbučiui.

„Alaušo slėnis“

Prieš keletą metų 15 km nuo Utenos prie vieno iš gražiausių Lietuvoje Alaušo ežero įkurtas „Alaušo slėnio“ namelių kompleksas. Juose įrengti jaukūs miegamieji su visais patogumais.

Komplekse – 4 hektarų rekreacinė teritorija, kurioje įrengta sporto aikštelės, pasivaikščiojimo alėjos, dviračių takai, pirtys, vonios, maudymosi kambariai. Viešbutis turi puikų restoraną, barą, vienos, dviejų, trijų vietų miegamuosius. Teikiamos įvairios paslaugos: masažas, dviračių, valčių, kitokio vandens sporto įrangos nuoma, žaidimai ir atrakcionai vaikams, laukinių žvėrių užtvara. „Alaušo slėnis“ – visų pirma poilsis gražiame gamtos prieglobstyje, bet ir nakvynės trokštantis vienas keleivis ar būrelis draugų gaus patogią nakvynę vienai nakčiai ar ilgesniam laikui.

Svečių namai ir viešbutukai

Utenoje be nakvynės svečias neliks. Metalo gatvėje yra viešbutis „Liutgaras“, turintis keturis vienviečius, tiek pat dviviečių, vieną trivietį kambarį. Svečių namai „Filomena“ įsikūrė J. Basanavičiaus gatvės gale, „Utrana“ – Aušros gatvėje, Petro Vytauto Šveckaus sodyba – Eglyno g. Jie nedidukai, po 1–2 kambarius.

Viešbutis „Aukštaitis“

Pramonės rajone UAB „Ekspetra“ užsakymu senos ryšių įrengimų remonto dirbtuves pertvarkomos į viešbutį. Bendrovės vadovas Valdas Tolušis pasakoja, kad jų bendrovė ruošė projektą, laimėjo konkursą. Viešbučio rekonstrukcija kainuos per 3 milijonus litų. Pusę investicijų skyrė Europos Sąjungos sanglaudos fondas.


Šį rudenį duris atvers viešbutis „Aukštaitis“

UAB „Orida“ – pastato rekonstrukcijos genrangovas. Dabar senąjį statinį sunku atpažinti, nedidelės dviejų aukštų dirbtuvėlės tapo triaukščiu, apdailos plytomis apmūrytu statiniu. Vienu metu viešbutyje bus galima apgyvendinti 45 žmones, bus įrengtas restoranas, 90 vietų konferencijų salė, sveikatingumo kompleksas, kuriame įrengtas baseinas, sūkurinė vonia, pirčių kompleksas, masažo kabinetai. Viešbutis atitiks dviejų žvaigždučių viešbučių kvalifikaciją.

Kokia bus viešbučio paskirtis? – klausiu Valdą Tolušį.
Kaip ir visų viešbučių. Jokios ypatingos paskirties neturės. Kalbantis su verslininkais, būdavo padejuojama, kad atvažiavusius iš užsienio ar kitų regionų verslininkus sunku apgyvendinti. Nemanau, kad viešbučiu naudosis tik verslo žmonės.

Kada iškils prestižinis viešbutis miesto centre?

Sunku atsakyti. Kai buvo ekonominis pakilimas į Uteną atvažiuodavo nemažai svečių ir su jų apnakvindinimu iškildavo problemų. Teko svečius vežti į artimiausius miestus, kaimyninių rajonų centrus, kaimo sodybas.

Ekonominė ir finansinė krizė padarė didelį neigiamą poveikį. Sako, kad krizė jau nuošalėje, tačiau jos pasekmės skausmingos. Pramonė vos juda, jauni žmonės važiuoja į užsienį, vieni mokytis, kiti užsidirbti arba ten pasilikti gyventi… Miestas prarado tūkstančius gyventojų, nedarbas didžiulis, naujos gamyklos nestatomos, esamos buvusio dirbančiųjų skaičiaus neatstatys. Tuštėjančiame mieste gali neprireikti prestižinio viešbučio. Tačiau turizmo organizatoriai ir paslaugų teikėjai sako, kad jų retsykiais teiraujasi, ar Utenos mieste galėtų pernakvoti didesnė grupė žmonių. Tenka paaiškinti, kad tokių galimybių nėra ir rekomenduoti artimiausius miestus, turinčius didesnius viešbučius.

 

“Utenos apskrities žinios” informacija

(Visited 94 times, 1 visits today)