Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Parodoje „Ką pasėsi… 2012“ dalyvavo ir uteniškiai

Kovo 29–31 dienomis Aleksandro Stulginskio universitete vyko kasmetinė tarptautinė 34-oji žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2012“. Tarp gausybės dalyvių iš Lenkijos, Latvijos, Švedijos, Vokietijos, 260 firmų, įstaigų ir organizacijų bei pusketvirto šimto smulkių gamintojų ir pardavėjų, savo produkciją pristatė bei pardavinėjo ir uteniškiai.


Uteniškis Edgaras Skardžius atvežė medaus… Autorės nuotraukos

Žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2012“ kasmet sulaukia itin didelio dalyvių ir lankytojų skaičiaus. Ne išimtis – ir šiais metais. Nuo ankstaus rytmečio driekėsi kilometrinės automobilių spūstys, ilgomis eilėmis rikiavosi šalikelėse.


Parodos lankytojai domėjosi naujausiomis sodinukų veislėmis

Parodoje buvo galima sutikti ne vieną mūsų apskrities ūkininką, besidomintį šiuolaikine žemės ūkio technika, modernia vandentvarkos, šilumos ūkio, fermų įranga, sodininkystės ar gėlininkystės modernizacijomis.


AB „Umega“ pristatė žemės ūkio techniką

Parodoje buvo į ką akis paganyti: puikavosi naujutėlaičiai nuo mažiausio iki didžiausio pagal eilę išrikiuoti vakarietiški traktoriai, kurių kaina svyravo nuo kelių dešimčių tūkstančių litų iki pusės milijono. Visų dėmesį traukė patys didžiausi „eksponatai“ – traktoriai dvigubais ratais, šie technikos stebuklai yra labai galingi – jų varikliai išvysto net 670 arklio galių.


Šiuolaikiški galingi javų kombainai

Pavasarį ypač populiarūs žemės ūkio padargai – sėjamosios, purkštuvai, puspriekabės, krautuvai, žoliapjovės ir daugelis kitų. Ūkininkai domėjosi javų kombainais, turinčiais modernią kondicionuojamą kabiną ir patogų valdymą.

Sodininkai ir daržininkai dažniau sukiojosi ties kompaktiškais šiltnamiai – jie suprojektuoti ES šalyse, turi keletą stoglangių bei aliuminio pagrindą, todėl jiems statyti nereikia betoninių pamatų. Šių naujovių kaina priklausomai nuo dydžio gali siekti iki 3 tūkstančių litų.


Parodoje „Ką pasėsi… 2012“ buvo demonstruojama naujausia žemės ūkio technika ir jos privalumai

Žemės ūkio parodos lankytojai namo grįžo ne tuščiomis rankomis – kas medelį pasisodinti parsivežė, kas riešutų ar obuolių nusipirko, o kas dailią pintinaitę įsigijo. Tačiau pati populiariausia prekė buvo geltonųjų, auksinių, mėlynųjų ir baltųjų svogūnų sėjinukai, kainuojantys nuo 5 iki 12 litų. Besirūpinantiems savo sveikata ir norintiems pavasarį atrodyti žvaliai prekeiviai siūlė nusipirkti po 10 ar 12 litų kainuojančių geltono sėmenų aliejaus.

Parodoje „Ką pasėsi… 2012“ savo produkciją pristatė ir uteniškiai – AB „Umega“ atvežė savivartes traktorines puspriekabes ir naujausią savo gaminį – pagal danų užsakymą pagamintą 16 tonų krovinį išstumiančią puspriekabę, taip pat AB „Umega“ padalinio sukurtą galingą šiaudais kūrenamą katilą, krosneles. Pasak šios įmonės atstovų, pirmoji parodos diena buvusi itin sėkminga – parduotos trys puspriekabės ir trys šildymo katilai.


Natūralūs vitaminai pavasariui

120 bičių šeimų laikantis Užpalių seniūnijos Mikėnų kaimo bitininkas Edgaras Skardžius vos spėja suktis – Žemės ūkio parodos lankytojai noriai perka lietuviškų pievų, pavasarinį, liepų, aviečių ir lipčiaus medų. „Pirmąją dieną buvo prastesnis oras, tačiau prekyba sekėsi ir perkamumas buvo daug didesnis nei šiandien“, – sakė penktadienį tarp gausybės prekeivių įsikūręs uteniškis, pernai per vasaros sezoną išsukęs apie 9 tonas medaus. Edgaras savo produkcija prekiauja ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Todėl namuose – retas svečias. „Esu ne tik bitininkas, bet ir prekybininkas“, – šypsosi uteniškis E. Skardžius.

 

“Utenos apskrities žinios” informacija

(Visited 78 times, 1 visits today)