Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kitą savaitę prasidės laukinių gyvūnų vakcinavimas

Utenos apskrities valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo, kad kovo 27 dieną Utenos regione prasideda pavasarinis laukinių gyvūnų vakcinavimo etapas, truksiantis iki balandžio 11 dienos. Vakcinos jaukai iš lėktuvų, priklausančių Molėtų aerodromui, bus išmėtyti Zarasų, Ignalinos, Švenčionių, Utenos, Rokiškio ir Molėtų rajonuose.


Ievos Adomavičiūtės nuotr.

Oralinis gyvūnų vakcinavimas vyksta visoje Lietuvoje – šiam tikslui skirta 268 000 vakcinos jaukų, kurie iki gegužės vidurio bus išmėtyti 63 000 kv. km šalies teritorijoje. Siekiant užtikrinti greitą ir kokybišką vakcinavimo įgyvendinimą, bus naudojami šeši aerodromai, esantys Molėtų, Klaipėdos, Trakų, Kauno, Panevėžio ir Telšių rajonuose.

Pirmieji gyvūnų vakcinavimo darbai bus pradėti Klaipėdos regione, o vėliau tęsiami kitose šalies savivaldybėse.

Utenos apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, pernai Utenos rajone nenustatytas nė vienas pasiutligės atvejis, tačiau 2010 metais mūsų rajone jų buvo du.

„Dėl laukinių gyvūnų vakcinavimo labai sumažėjo pasiutligės atvejų“, – pabrėžė Utenos apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyr. veterinarijos gydytojas-inspektorius Regimantas Kisielius, akcentuodamas, kad pasiutligės užkratas į Lietuvą patekdavo iš kaimyninės Baltarusijos. Atsižvelgiant į tai, šiemet vakcinos jaukas bus mėtomas 50 kilometrų pasienio ruože su Baltarusija.

Ignalinos rajone pernai buvo nustatyti 7 pasiutligės atvejai – šia liga buvo užsikrėtusi viena lapė ir 6 usūriniai šunys, šiais metais nustatytas vienas atvejis irgi Ignalinos rajone.

„Utenos apskrities žinių“ informacija

(Visited 58 times, 1 visits today)