Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Turėsime atnaujintą kultūros centrą

Utenos kultūros centro vidaus remontas pradėtas praėjusių metų rudenį. Pagal savivaldybės ir generalinio rangovo UAB „Dauniškis ir Ko“ sutartį darbus numatoma užbaigti 2013 metų spalio 1 d. Iki šios datos taip pat bus pertvarkyta centro aplinka: praplėsta automobilių stovėjimo aikštelė, išgrįsti takai, įrengtas lauko apšvietimas, atnaujinta veja.


Kultūros centre keičiami ryšių kabeliai, vėdinimo sistemos, vamzdynai

Pastato vidaus remontui skirti du metai. Ar ne per ilgai? Kai kurie rajono politikai samprotavo, kad gal žiūrovų salę galima spėti suremontuoti šių metų rudenį, t. y. Utenos miesto dienai. Inžinieriai-statybininkai neprognozuoja ankstesnių remonto baigimo terminų.

Šiuo metu kultūros centro vidus pilnas nuolaužų, dulkių. Lig šiol buvo ardomos lubos, kiti senosios apdailos elementai. Neseniai pradėta vėdinimo sistema. Ji buvo tobulesnė už senąją.

Kultūros centro erdvės remonto metu nebus keičiamos, išskyrus skulptūrų kiemelį, kuris bus pertvarkytas į nedidelę salę. Keisis žiūrovų salės scenos įranga, jos apšvietimas, salės akustinė sistema, lubos. Projekte numatyta įruošti vietas neįgaliesiems su vežimėliais.

Vėl matysime kiną

Prieš mėnesį Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras pasirašė dokumentą, kuriuo kultūros centro „Taurapilio“ kinoteatro ir jo aplinkos sutvarkymui skiriama 11,5 milijono litų. Kino teatro miestas neturi seniai, todėl bent naujų lietuviškų filmų dalis uteniškių važiuoja pasižiūrėti į Vilnių ar kitus miestus. Po „Taurapilio“ rekonstrukcijos ir remonto kino filmus bus galima žiūrėti savo mieste, nes jų rodymui numatoma pritaikyti vieną salę. Tartum girdžiu skeptikus: kas dabar eis žiūrėti kiną. Manau, kad uteniškiai nesiskiria nuo kitų miestų žmonių. Tiesa, žiūrovai nori ne tik jaukaus kinoteatro, bet ir sumanių kino filmus užsakančių darbuotojų.


„Taurapilio“ kompiuterinė vizualizacija

„Taurapilis“ po remonto netaps vien kinoteatru. Sutikime, kad atsiradus palydovinei ir skaitmeninei televizijai, internetui į kinoteatrus žmonių ateina mažiau.

„Taurapilyje“ viena salė bus pritaikyta miesto visuomenės poreikiams, o antrame aukšte bus įrengtos patalpos kultūros centro meno kolektyvų repeticijoms.

Tikriausiai – 2013 metų žiemą

Kada sulauksime atnaujinto „Taurapilio“? Rekonstrukcijos finansavimas paskirtas, atrodo, galima numatyti darbų eigą. UAB „Panevėžio projektai“ vidurvasary pabaigs rekonstrukcijos projektą. Antrame pusmetyje galima skelbti rangovų konkursą. Tačiau viešieji pirkimai linkę pateikti siurprizų.

Tikimasi, kad 2013 metų pabaigoje kultūros centras ir „Taurapilis“ taps atnaujintu miesto kultūros centru su gražiai sutvarkyta aplinka.

 

“Utenos apskrities žinios” informacija

(Visited 71 times, 1 visits today)