Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Dėl ko liūdi, dėl ko džiaugiasi…

alt

Mes dažnai svarstome, kada žmogų įmanoma geriau pažinti, kuo remdamiesi galėtume objektyviau jį apibūdinti. Diskutuodami pagalvojame, o gal reikia, kad mus dominantys asmenys papasakotų apie situacijas, kada liūdėjo, kada iš tiesų skaudėjo, buvo nesmagu, ir apie tas valandas ar akimirkas, kada džiaugėsi. Norėdami labiau suvokti, kuo gyvena uteniškiai aštuoniolikmečiai, devyniolikmečiai, kreipėmės į Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientus.

Nesmagu, skaudu…

Visai neseniai lankiausi gyvūnų globos namuose. Ten bebūnant atvažiavo moteris, kad atiduotų šunį. Jos paklausiau, kodėl taip nori pasielgti.
– Jis jau per senas, kad gyventų su mumis.
Niekada nesupratau ir, matyt, nesuprasiu tokio požiūrio.
Gintarė Žilinskaitė

Turbūt kiekvienas šeimos mažylis patiria tą patį: „Eik žaisti kur nors kitur“, „Netrukdyk“, „Tu dar per mažas.“ Puikiai pamenu, kai ir pati išgyvenau dėmesio trūkumą. Bet dabar jaučiu, kad panašiai elgiuosi su augančiu broliu. Nuolat maišosi po kojomis… Kodėl nesugebu jo suprasti? Ar mes visi užaugę tampame tokie šalti? Kodėl nebenorime rūpintis kitais, ne tik savimi? Norėčiau atsakyti – deja, negaliu.
Jurinta Pakalnytė

Kiekvieną dieną vaikštau tomis pačiomis miesto gatvėmis ir pastebiu, jog vis daugėja žmonių niūriais veidais. Dažnai mąstau, kodėl liūdi senyvi asmenys. Man atrodo, labiausiai dėl jaunųjų nepagarbos. Retai pamatysi jauną žmogų, užleidžiantį autobuse vietą vyresniam, – tai jau įprastas faktas, bet jis mane liūdina. Juk jie jaunystėje elgėsi kitaip, o dabar – priešingai. Skaudus neatitikimas.
Brigita Diraitė

Neseniai autobuse girdėjau dviejų jaunuolių pokalbį – vardijo argumentus, kodėl Lietuvoje negera gyventi. Abu sakė, kad baigę mokslus išvažiuos. Liūdna, kad jie nemato perspektyvų savo šalyje.
Ingrida Jučiūtė

Apsidžiaugiau…

Maža mergaitė ligoninėje pamatė, kad moteriškė pametė pirštinę. Pakėlusi kuo greičiau lėkė grąžinti. Moteriškė atsidėkodama švelniai paglostė šviesius ilgus plaukus.
Lina Kalytytė

Ankstį rytą būdama miške pamačiau tolumoje iš miškų ir pievų kylančią saulę. Neįprastą, ypatingą.
Eglė Bagdonavičiūtė

Džiugu, kad gatvėje sutikau mokytoją, o jis pastebėjęs mane neprabėgo iškėlęs galvą ar tylomis pasisveikindamas, bet stabtelėjo taip parodydamas, kad aš jam esu svarbus.
Egidijus Jurelė

…Kad mano kai kurie bendraamžiai jiems pasakytą pagrįstą kritiką priima kaip kritiką, o ne kaip bandymą iš jų pasišaipyti ar įžeisti.
Tautvydas Žalnierius

Iš tiesų gera daryti kitiems gerą. Todėl nelaukiu dvyliktos klasės švenčių, nes jos bus mums, bet ne mūsų. Mes ateisime, pamatysime, šviesos užges ir viskas baigsis. Ir nebus jau to džiaugsmo, kai tokias šventes rengėme kitiems. Daug didesnis malonumas yra suteikti laimę kitiems.
Jurinta Pakalnytė

Turiu tokių išgyvenimų ir patyrimų, jog kaskart juos prisiminus jie padeda man sunkiomis akimirkomis.
Živilė Bagdonaitė


“Utenos apskrities žinios” informacija

(Visited 102 times, 1 visits today)