Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Utenoje veiklą pradės Trečiojo amžiaus universitetas

Garbaus amžiaus sulaukę, tačiau žinių troškulio nepraradę uteniškiai turės galimybę mokytis jiems įdomių dalykų netrukus veiklą pradėsiančiame trečiojo amžiaus universitete (TAU). Pirmasis užsiėmimas vyks po savaitės, vasario 20 dieną, Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Pasak Utenos TAU direktorės Vydos Krasauskienės, atsižvelgiant į pageidaujančiųjų skaičių bei poreikius, bus įsteigti fakultetai. Juose vyks teminės paskaitos. „Kol kas konkretaus paskaitų grafiko nėra, nes nežinome, kiek bus žmonių ir kokius užsiėmimus jie norės lankyti. Norintys tapti universiteto lankytojais, turės užpildyti anketas ir nurodyti, kokios temos juos domina. TAU lankytojai galės rinktis politologijos, istorijos, kultūros pažinimo užsiėmimus, taip pat klausytis paskaitų sveikatos, turizmo ir kitomis temomis“, – sakė V. Krasauskienė.

alt

Pirmieji užsiėmimai vyks bibliotekos salėje, tačiau ateityje planuojama rengti išvažiuojamąsias paskaitas.

Trečiojo amžiaus universitetas Utenoje įsteigtas kaip Vilniaus Medardo Čoboto TAU filialas, tačiau veiks kaip savarankiška organizacija.

„Vesti užsiėmimų stengsimės pakviesti įdomių žmonių. Kol neturime lėšų, ieškosime, kurie sutiks tai daryti nemokamai. Jau pirmame susitikime lankytojų laukia įdomus užsiėmimas, jį vesti atvažiuos Medardo Čoboto TAU lektorė dr. Zita Žebrauskienė“, – pasakojo direktorė.

Universitete laukiami 50-mečiai ir vyresni žmonės, tačiau, pasak V. Krasauskienės, niekas neišvarys ir jaunesnių, panorusių tapti studentais. Mokslas – nemokamas.

Pasak Utenos TAU tarybos pirmininkės Reginos Šilinskienės, rengiant užsiėmimus, tikimasi bendradarbiauti su Utenos kolegijos dėstytojais, kurie perduotų savo naujausias žinias ir patirtį naujojo universiteto klausytojams.

„Dar norime išgirsti ir universiteto lankytojų lūkesčius, kas jiems įdomu ir ką jie norėtų girdėti.

Trečiojo amžiaus universitetai yra beveik visuose Lietuvos miestuose. Utenoje taip pat labai daug senjorų, kurie norės dalyvauti kaip klausytojai, galbūt dalintis savo gerąja patirtimi. Be to, tai bus galimybė žmonėms išeiti, sužinoti naujos informacijos, bendrauti, paįvairinti savo gyvenimą“, – įsitikinusi R. Šilinskienė.

Pašnekovės teigimu, Trečiojo amžiaus universitete veikla nebus intensyvi, o užsiėmimai nevyks kiekvieną dieną nuo ryto iki vakaro. Kaip rodo TAU praktika kituose miestuose, paskaitos vyksta 2–4 kartus per mėnesį, vasarą – rečiau.

 

“Utenos apskrities žinios” informacija

(Visited 55 times, 1 visits today)