Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Anykščiuose ir Ignalinoje prasidėjo slidinėjimo sezonas

Slidinėjimo centrai, būkštavę, ar dėl šiltos žiemos šiemet pavyks paruošti trasas, pagaliau pradėjo slidinėjimo sezoną. Praėjusį savaitgalį atidarytos slidinėjimo trasos Anykščių ir Ignalinos slidinėjimo centruose.

Kalnų slidinėjimo centre „Kalita“ Anykščiuose slidininkai kol kas gali išbandyti pirmą trasą.

„Kalitos“ centro vadovas Liudvikas Avietė sako, kad šiemet trasa parengta neįprastai vėlai – pusė slidinėjimo sezono praėjo veltui, bet tikisi, kad sezonas nebus trumpiausias istorijoje. Buvo ir labai trumpų žiemų, kai prieš penketą metų slidininkai žiemos pramogomis džiaugėsi tik 14 dienų.

Pasak centro vadovo, jei paspaus šaltukas, planuojama įrengti ir antrą trasą. Pirmosiomis dienomis žiemos pramogas ant Kalitos kalno išbandė nekantriausi lankytojai – savaitgalio dienomis sulaukta apie tūkstančio slidininkų.

Keltuvų ir inventoriaus nuomos kainos šiemet nesikeitė.1,5 val. naudojimosi keltuvu kaina suaugusiajam darbo dienomis – 15 Lt., savaitgaliais – 20 Lt.

Ant Kalitos kalno dar šiemet turėtų atsirasti daugiau pramogų snieglenčių mėgėjams. L. Avietė sakė palaikąs Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos iniciatyvą įrengti ant Kalitos kalno snieglenčių parką.

altSniego dieną – ant slidžių

Nemažai adrenalino pasiilgusių lankytojų savaitgalį plūstelėjo į Lietuvos žiemos sporto centrą (LŽSC) Ignalinoje, kur nuo praėjusio šeštadienio įrengtos dvi slidinėjimo trasos – stačioji nuo kalno ir pagrindinė aplink mišką besidriekianti trasa su tramplinais. LŽSC direktorius sakė, kad sniego dar trūksta. Sniegą gaminančios patrankos dirbo 30–50 proc. pajėgumu. Kol žemė neįšalusi, apačioje sniegas tirpsta. „Savaitgalį buvo apie 4 laipsnius šalčio, gaminome sniegą labai sunkiomis sąlygomis. Sniego atviroje trasoje niekada nebus per daug. Kai pašąla, patrankų našumas didesnis, sniegas būna puresnis. Palankiausia sniego gamybai būtų, jei paspaustų 7–12 laipsnių šaltukas“, – kalbėjo Bronius Cicėnas.

Artimiausias porą savaičių prognozuojami orai teikia vilčių, kad slidininkai visgi spės pasimėgauti žiemos sportu.

Sekmadienį daug lankytojų pritraukė centre surengta pasaulinė Sniego diena (šeštadienį Sniego diena minėta ir Anykščiuose, penktadienį – Birštone), populiarinanti žiemos sportą ir pramogas. Buvo organizuojamos įvairios sportinės rungtys, o kai kuriems atvykusiems tai buvo proga pirmą kartą užlipti ant slidžių ar išbandyti snieglentę.

Ateinantį savaitgalį Ignalinoje vėl laukiama žiemos sporto mėgėjų antplūdžio prie Žaliojo ežero vyksiančiose „Žalgirio“ žiemos sporto žaidynėse.

Druskininkai lankytojų nenuviliojo

Atsiradus galimybei ir Lietuvoje slidinėti ištisus metus, šios sporto šakos mėgėjai tuo naudojasi. Žiemos sporto centro vadovas nemano, kad Druskininkų žiemos pramogų kompleksas nuvilios klientus ir netgi įžvelgia privalumų. „Druskininkų kompleksas, kaip konkurentai, mums neturi jokios neigiamos įtakos, galbūt net atvirkščiai – teigiamos. Lankytojų, sprendžiant iš pirmojo savaitgalio, pas mus nesumažėjo. Galbūt jie net išmokys daugiau žmonių slidinėti. Druskininkuose trasos yra labiau pritaikytos pramogoms ir nėra tokių stačių kalnų kaip pas mus. Ignalinoje galima gauti daugiau adrenalino.

Kitas dalykas – slidininkai yra kaip migruojantys čigonai: juk negali žmogus visą žiemą leistis nuo to paties kalniuko. 2–3 valandas paslidinėja ir jam pabosta, jis nori įvairovės.

Mūsų privalumas tas, kad čia atvira vieta, aplinkui gamta. Yra žmonių, kuriems Ignalina miela vien dėl to, kiti gal negali gyventi be Anykščių, Vilniaus ar Birštono slidinėjimo trasų…“ – situaciją optimistiškai vertina B. Cicėnas.

Kainų nekėlė

Snieglentininkai jau spėjo pamėgti pernai Ignalinoje įrengtą snieglenčių parką, šiais metais trasa išplatinta. Anot pašnekovo, pritaikyti snieglenčių trasas visoms šios sporto rūšies pakraipoms prireiksią laiko, iš pradžių ketinama specializuotis ties rampininkais ir krosininkais.

Šiemet atnaujintas apšvietimas slidinėjimo trasose. Šiokiadieniais keltuvai veiks dviem valandom vėliau, t. y., nuo 12 iki 20 val., kad žmonės po darbo dar spėtų paslidinėti, o šeštadieniais ir sekmadieniais lankytojai laukiami nuo 10 val.

Ignaliniečiai slidinėjimo inventoriaus ir paslaugų kainų šiemet taip pat nekėlė. Kitais metais jos priklausys nuo to, kiek brangs elektra, tuo pačiu ir sniego gamyba, bei nuo sezono trukmės. „Per vieną darbo mėnesį sąnaudos neatsipirks, tačiau jei dirbsime du mėnesius ar ilgiau, bus kitos pajamos, tada ir sąnaudos atrodo ne tokios baisios“, – kalbėjo LŽSC direktorius Bronius Cicėnas.

 

“Utenos apskrities žinių” informacija

(Visited 45 times, 1 visits today)