Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Įvedus kasos aparatus dauguma turgaviečių veikia normaliai

 

Lietuvos turgavietėse prekeiviai sėkmingai tęsia prekybą su kasos aparatais, rodo Valstybinės Mokesčių inspekcijos (VMI) informacija. Prekyba maistu su kasos aparatais turgavietėse – įprastinė, prekyba šiek tiek sumažėjo tik kai kuriuose didžiųjų miestų turguose.

VMI duomenimis, normali situacija fiksuota Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Utenos, Tauragės, Alytaus, Klaipėdos turguose, mažiau nei įprasta turgaus prekiautojų su kasos aparatais prekiauja Kaune, Vilniuje. Tačiau tikimasi, kad šiuose miestuose greitu metu prekyba suaktyvės.

“Akivaizdu, kad kasos aparatai nesutrikdė sąžiningos prekybos, o jei kur nors prekybos sumažėjo, tai tik parodo, kokio mąsto nelegali prekyba galėjo būti iki kasos aparatų įvedimo”, – sakė Premjeras Andrius Kubilius. Smulkiuosius prekiautojus, kurie, nusipirkę kasos aparatus ir gavę šimtaprocentinę subsidiją, toliau sėkmingai prekiauja, Premjeras laiko pavyzdžiu ir linki likusiems juo sekti.

Šiuo metu yra įsigyta beveik 3 tūkstančiai kasos aparatų, prekeiviams jau grąžinta daugiau nei 0,6 mln. litų kasos aparatų įsigijimo lėšų. Kaip rodo duomenys, didžiąją dalį kasos aparatų įsigijo prekiautojai su verslo liudijimais.

Vyriausybė užtikrina, jog bus atsižvelgta į tai, kad pradžioje kasos aparatų įvedimas gali kelti techninių problemų, todėl atsakingos institucijos sieks geranoriškai padėti turgaus prekeiviams ir nepuls iš karto bausti, o pirmiausia įspės. Atsakingos institucijos yra taip pat pasirengusios papildomai apmokyti turgaus prekiautojus, kaip naudotis kasos aparatais ar vykdyti apskaitą.

Nuo gegužės 1 dienos kasos aparatus privalo turėti prekiaujantieji maisto produktais dengtose turgavietėse, praneša Ministro Pirmininko tarnybos Spaudos tarnyba.

 

Telšių.info

(Visited 38 times, 1 visits today)