Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

„Juventus” nepaliko vilčių „Techaso” klubui

Visas rungtynes užtikrintai pirmavusi Utenos „Juventus” ekipa Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurės turnyro A grupės ketvirtojo turo mače namuose 95:76 (28:15, 19:24, 21:17, 27:20) įveikė Panevėžio „Techaso” krepšininkus ir iškovojo antrąją pergalę turnyre. Panevėžiečiams tai buvo antrasis pralaimėjimas per keturis susitikimus.

„Juventus” klubui šiose rungtynėse negalėjo padėti abu vidurio puolėjai: traumuotas Tomas Jasiulionis ir gripu susirgęs Šarūnas Vėlius.

Devyniais taškais be atsako susitikimą pradėję uteniškiai sužaidus tris minutes po Jono Elvikio tolimo metimo jau turėjo dviženklę persvarą – 12:2. Nepaisant Gintaro Leonavičiaus paprašytos minutės pertraukėlės Audrius Mineikis pelnė penkis taškus iš eilės ir „Juventus” dar labiau atitrūko – 17:3. Nors daugiausiai tolimų metimų dėka „Techaso” klubui buvo pavykę priartėti, paskutinę kėlinio sekundę Arūnas Vasiliauskas puikiu tritaškiu grąžino aikštės šeimininkams trylikos taškų pranašumą – 28:15.

Antrąjį kėlinį ir vėl sėkmingiau pradėjo „Juventus” klubas, kuris po Žydrūno Urbono ir Tomo Gaidamavičiaus tikslių metimų dar labiau nutolo – 36:19. Nors sėkmingai „Juventus” gretose debiutavusio Dariaus Pakamanio penkių taškų iš eilės dėka uteniškiai išsaugojo solidžią persvarą (47:30), „Techaso” ekipa Vaidoto Volkaus, Ryčio Streikaus bei Dariaus Griškėno tritaškių dėka laimėjo dviejų minučių kėlinio pabaigos atkarpą 9:0 bei įpusėjus rungtynėms „Juventus” persvara sumažėjo iki aštuonių taškų – 47:39.

Nors trečiąjį ketvirtį dvitaškiu pradėjo svečiai, kurie sumažino deficitą iki šešių taškų (41:47), Arūno Vasiliausko ir Ž.Urbono ir T.Gaidamavičiaus tikslių atakų dėka „Juventus” laimėjo atkarpą 17:6 ir vėl gerokai atitrūko – 66:49. Kėlinio pabaigoje svečiai vėl priartėjo, tačiau Utenos komanda po trijų ketvirčių ir toliau išlaikė dviženklį pranašumą – 68:56.

Lemiamame ketvirtyje „Juventus” klubas ir toliau nepaliko varžovams jokių vilčių. Įpusėjus kėliniui po D.Pakamanio tolimo metimo ir J.Elvikio dvitaškio aikštės šeimininkų pranašumas pasiekė dvidešimt taškų (82:62), o po A.Mineikio dvitaškio su pražanga „Juventus” persvara dar labiau išaugo – 85:64. Per likusį laiką situacija aikštelėje nepakito ir „Juventus” iškovojo pergalę rezultatu 95:76.

Nugalėtojams 17 taškų surinko Audrius Mineikis, po 14 – Jonas Elvikis, Paulius Morkeliūnas (9 atk. kam., 6 išprov. praž.) ir Arūnas Vasiliauskas (tritaškiai 4/5), 13 – Žydrūnas Urbonas, 9 – Tomas Gaidamavičius (8 atk. kam., 8 rez, perd.), 8 – Darius Pakamanis, 4 – Nikolozas Vashakidzė, 2 – Gintautas Matulis.

„Techaso” ekipoje pasižymėjo Laimonas Lukoševičius (17 tšk.), Ernestas Ežerskis (16 tšk. ir 8 rez. perd.), Darius Griškėnas (14 tšk.) bei Vaidotas Volkus (10 tšk.).